
EBLO opent deuren voor leerlingen groep 7

Om leerlingen van groep 7 te interesseren voor een technische opleiding zijn de Techniekspelen georganiseerd. De Techniekspelen is een regionaal initiatief waarbij het bedrijfsleven en onderwijs de handen ineen slaan om techniek te promoten. Leerlingen van groep 7 bezoeken bedrijven in de regio om kennis te maken met hoe het er in de praktijk aan toegaat. Vrijdag 20 mei hield EBLO open huis voor leerlingen van speciaal basisonderwijs De Steenen Kamer en openbare basisschool De Dolfijn.

Na een korte introductie over EBLO door ‘meester Hennie’ en ‘meester Jan Willem', stonden de kinderen te popelen om te zien wat er achter de schermen gebeurt bij een groothandel, waar technische werkzaamheden een grote rol spelen. Als eerste was de showroom met bootstoelen en agrarische stoelen aan de beurt. Alle stoelen mochten uitgeprobeerd worden en er waren genoeg uiteenlopende vragen. Met als belangrijkste vraag waarom deze lekkerzittende stoelen niet in hun klas staan. Daarna was het een feest om in de volgende showroom de in- en uitstapknop van de luchtgeleerde ISRI vrachtwagenstoelen uit te proberen.

Via het grote magazijn kwamen de kids aan bij de afdeling assemblage, waar de technische werkzaamheden plaatsvinden. De werkbanken en diverse gereedschappen waren zichtbaar interessant voor de leerlingen. Daarna was er nog tijd voor de kids om 1 voor 1 in onze heftruckcabine te klimmen en een stoere foto te laten maken.
)
)
Als laatste deel van de rondleiding was de showroom met racestoelen van Racetech en de diverse stoelen van UnitedSeats aan de beurt om uit te proberen. Waarbij de racestoelen wel heel erg interessant waren.



Tot slot kregen alle kinderen in de kantine nog een drankje en wat snoep om vervolgens weer uitgerust het volgende technische bedrijf te gaan bezoeken.
Voor EBLO en de kinderen waren het een paar geslaagde uurtjes. Met dit kijkje achter de schermen zijn we blij dat we de kinderen hebben kunnen enthousiasmeren om later eventueel voor een technisch beroep te kiezen. Er werd al geroepen door een aantal kinderen dat ze later wel bij EBLO willen komen werken. Wie weet zien we ze over een paar jaar wel weer terug!

